Płocki koncert „Wisły” i „Warszawianki”

30 marca na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” z Płocka „Warszawianka” wystąpiła na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. Koncert odbył się w ramach akcji „Podaj Serce” na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Przy wypełnionej po brzegi widowni zespoły zaprezentowały swój najpiękniejszy repertuar.

W programie pojawiły się najnowsze kompozycje zarówno „Wisły” („Z życia płockiego Flisaka”) jak i „Warszawianki” (premierowy Mazur do muzyki ze Strasznego Dworu). Podczas koncertu tancerzom towarzyszyła Warszawska Orkiestra Folklorystyczna Witolda Jarosińskiego. Spektakl uświetnił swoim występem Jan Nowicki.

Połączenie żywiołowego tańca, kolorowych strojów i pięknej muzyki sprawiło, że płocki koncert miał niepowtarzalną atmosferę, a publiczność doceniła występujących owacją na stojąco.

Nie był to pierwszy wspólny koncert „Wisły” i „Warszawianki”. W zeszłym roku oba zespoły wystąpiły razem w Sali Kongresowej w Warszawie. Mamy nadzieję, że koncert w Płocku nie jest naszą ostatnią wspólną przygodą sceniczną.

KG

no images were found


Data publikacji: 03 kwietnia 2008