Debiutantki

Program edukacyjno-charytatywny, jedyny w Polsce, przeznaczony dla dziewcząt w wieku 18-24. Twórczynią i kuratorem programu jest Agnieszka Michalczyk. 18 uczestniczek w wieku 18-24 lat, zwanych Debiutantkami bierze udział w 12 dwudniowych spotkaniach tematycznych tzw. „Pensjach”.  Ukoronowaniem wszystkich Pensji Wilanowskich jest BAL DEBIUTANTEK, organizowany zawsze w styczniu. Zespół „Warszawianka” zaproszony został do współpracy przy projekcie w 2012 roku. Tancerze Zespołu pod okiem Jana i Małgorzaty Łosakiewiczów oraz Norberta Późniewskiego i Anny Lewandowskiej przygotowują kolejne edycje Debiutantek do prezentacji tanecznej podczas Balu. Młode panny uczą się walca i poloneza. Towarzyszą im podczas prób i Balu tancerze Zespołu.

Miejscem realizacji jest Muzeum Pałac w Wilanowie, jedyne muzeum rezydencjalne w Polsce należące do Europejskiego Stowarzyszenia Rezydencji Królewskich.

Celem projektu jest między innymi edukacja młodego pokolenia poprzez inspiracje i wzorce, czerpane z przedwojennych instytucji kształcenia panien w zakresie unikatowej wiedzy życiowej, sposób na zbudowanie wyjątkowego społeczeństwa, wartościowych, mądrych i otwartych na innych ludzi jak również działalność charytatywna i otwartość na innego człowieka.