Styczniowa Empiria’45 w Mateczniku – dostępne bilety

Koncert urodzinowy Uniwersytetu Warszawskiego oraz 45-lecie działalności Warszawianki na UW, który odbył się w listopadzie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbił się niezwykle pozytywnym echem zarówno na naszej Uczelni jak i wśród wielu zaproszonych gości z całej Polski. Postanowiliśmy zrealizować jeszcze raz koncert Empiria’45, by jeszcze większa rzesza widzów mogła dzielić z nami wspaniałe chwile artystyczne oraz Święto Uniwersytetu Warszawskiego i nasz Jubileusz.

Bilety można nabyć na 3 różne sposoby:

– w Kasie Mazowsza
– poprzez stronę internetową www.mazowsze.waw.pl;
http://mazowsze.waw.pl/sub,pl,kup-bilet,3534.html
– w siedzibie Zespołu, ul. Banacha 2 B (Kampus Ochoty)

Do zobaczenia 11 stycznia 2018, o godz. 19.00 w Mateczniku Mazowsze
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Życzenia Świąteczne

 

Wesołych Świat!
Niech pierwsza gwiazdka
będzie początkiem świąt pełnych radości i ciepła,
a Nowy Rok niech
pozwoli zrealizować wszystkie zamierzenia…

 

Jan Łosakiewicz
z
Zespołem Pieśni i Tańca
Uniwersytetu Warszawskiego

„WARSZAWIANKA”

Empiria’45

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na 45-lecie działalności folklorystycznej zespołu „Warszawianka” na UW!
Koncert jubileuszowy odbędzie się 17 listopada o godzinie 19:00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Dobrej 56/66.

TRANSMISJA ONLINE DZIŚ 19.00

(więcej…)

Warszawianka nagrodzona przez Europejski Klub Biznesu Polska

W ubiegłą sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska. Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka” został laureatem w jednej z pięciu kategorii nagród.

Z rąk Prezesa EKBP Pana Janusza Cieślaka statuetkę odebrał Jan Łosakiewicz kierownik Zespołu. “Warszawianka” otrzymała tę prestiżową nagrodę w kategorii Pro Futuro za niepowtarzalny dorobek w propagowaniu tradycji i kultury polskiej.

Nagroda Pro Futuro przyznawanej osobom fizycznym, firmom, instytucjom i organizacjom społecznym za zasługi w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości gospodarczej, nauki, kultury i sportu. Jesteśmy  niezmiernie szczęśliwi i dumni. To wyróżnienie jest dla całego Zespołu wielką sprawą. Jest docenieniem wieloletniej pracy, dostrzeżeniem starań o podtrzymywanie tradycji, kultury polskiej. To ważna nagrody nie tylko dla naszego zespołu i Uniwersytetu Warszawskiego, ale również dla wszystkich działających zespołów folklorystycznych.

Do tej pory jedynym zespołem tego typu był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Zobacz Galę

 

Nabory jesienne 2017


 

Wakacje rozpoczęły się już na całego, ale warto pomyśleć by przez cały rok aktywnie i w doborowym towarzystwie spędzać czas.

Zapraszamy na NABORY do ZPiT UW “Warszawianka” do wszystkich grup tanecznych:

GRUPY DZIECIĘCE (od 6 r. ż.)
7 września i 12 września 2017r.
o godz. 17.00!

GRUPA MŁODZIEŻOWA (od 14 r. ż.)
7 września 2017r. o godz. 17.00
11 września 2017r. o godz. 18.00!

GRUPA STUDENCKA (od 19 r.ż.)
3 października 2017r. o godz. 18.00
5 października 2017r. o godz. 18.00!
W przypadku ubiegania się o przyjęcie do grupy studenckiej, nie musisz posiadać statusu studenta , zaliczamy zajęcia WF :D

Nabory do Zespołu i zajęcia wszystkich grup wiekowych odbywają się w VII LO im Juliusza Słowackiego w Warszawie, ul. Wawelska 46.

Podczas eliminacji sprawdzana będzie muzykalność, rytmika, koordynacja ruchu. Pierwszą część poprowadzi instruktor, uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie prostych elementów ruchowych pokazywanych przez prowadzącego. Kolejny etap to krótka rozmowa z prowadzącymi grupy i prezentacja piosenki, niekoniecznie o charakterze ludowym.

Dołącz do nas :)

Folkowe wariacje – wspólnie przywitajmy lato!

Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych i najstarszych na wyjątkowy koncert wypełniony beztroskimi i kolorowymi emocjami dzieci i młodzieży! „Folkowe wariacje”, to koncert o młodej tradycji, bo to jego III edycja, a główne role odegrają tancerze i muzycy ZPiT UW „Warszawianka”, uczestnicy grup dziecięcych i grupy młodzieżowej. Zapewniamy widzom wspaniałą ucztę artystyczną, którą przygotowali uczestnicy Zespołu wraz z kadrą 🙂
Koncert odbędzie się 20 czerwca 2017 o godz. 18.00 w Mateczniku (Europejskie Centrum Matecznik Mazowsze ECMM) w Otrębusach.

Bilety już w sprzedaży! Kliknij aby kupić

Do zobaczenia.