Norbert Późniewski

Pozniewski

Norbert Późniewski – choreograf, instruktor, animator kultury, menedżer kultury.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Zarządzania oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył Instruktorskie Kursy Kwalifikacyjne z dziedziny tańca ludowego i tańca współczesnego. Od 2000 roku pracownik Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki Od 2003 roku starszy instruktor artystyczny w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Sześciokrotny Mistrz Polski i Akademicki Mistrz Polski w Tańca Polskich.  Od 2008 wykładowca Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych z dziedziny tańca ludowego (region Kurpi Zielonych). Kilkakrotnie nagrodzony przez władze Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy za pracę z dziećmi i młodzieżą. Wśród jego wychowanków znajduje się wielu zdobywców tytułu Mistrzów Polski w Tańcach Polskich.

Jego oryginalne choreografie wielokrotnie zdobywały pierwsze lokaty na konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich. Współpracował ze Związkiem Polaków na Białorusi. Przez wiele lat prowadził zajęcia dla polskich instruktorów tańca ludowego w Wilnie (Litwa) oraz w Grodnie, Wołkowysku, Raduniu i Maladziěna (Białoruś) z polskimi zespołami ludowymi oraz w polskich szkołach. W Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki zapoczątkował projekt edukacyjno-wydawniczy „Odkrywanie Tradycji Mazowsza” (ginące zwyczaje, ginące zawody, tradycyjne instrumenty muzyczne Mazowsza).

Powrót do Kadra