Anna Maria Teperek

LewandowskaP

Anna Maria Teperek – instruktor, wieloletnia tancerka i solistka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. 

Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego, realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, który ukończyła z wyróżnieniem, uzyskując tytuł instruktora tańca ludowego.

Od października 2012 roku podejmuje współpracę z ZPiT UW „Warszawianka” jako etatowy samodzielny referent i rzecznik prasowy Zespołu, we wrześniu 2014 roku obejmuje opiekę i prowadzenie grupy młodzieżowej Zespołu.

Wielokrotna Mistrzyni Polski oraz triumfatorka ogólnopolskich turniejów i konkursów w tańcach polskich. Prowadząc zajęcia taneczne z młodzieżową grupą w ZPiT UW „Warszawianka”, zdobyła ze swoimi podopiecznymi wiele nagród i wyróżnień.

Wśród jej wychowanków znajdują się zdobywcy tytułu Mistrzów Polski w Tańcach Polskich oraz pary plasujące się na najwyższych miejscach finałowych.

Jej wielkie zdolności wokalne pozwoliły „Warszawiance” postawić przed nią tak trudne wyzwania jak wokalne interpretacje tanga „Pragnę Twoją być…” czy Pieśni Kurpiowskich. Zupełnie inną kreację tworzy ona w swoim autorskim spektaklu „Miłość to ja…”, przygotowanym pod okiem Jana Łosakiewicza, w którym to wciela się w postać Hanki Ordonówny.

Członek PS CIOFF®, od 2015 roku również Przewodnicząca Komisji ds. Edukacji PS CIOFF®oraz członek Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® .

Od 2013 roku cyklicznie współpracuje z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie angażując się w pokazy taneczne i prowadząc warsztaty z tańców polskich dla animatorów NIFC. W 2014 roku razem z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina również współrealizuje projekt we Fredrikstadt w Norwegii, pt.: „Pomiędzy tożsamością narodową a wspólnotą kultur”, podczas którego prezentowała tańce i tradycje oraz stroje polskie norweskim dzieciom i młodzieży.

Powrót do Kadra