Warszawianka nagrodzona przez Europejski Klub Biznesu Polska

W ubiegłą sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska. Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka” został laureatem w jednej z pięciu kategorii nagród.

Z rąk Prezesa EKBP Pana Janusza Cieślaka statuetkę odebrał Jan Łosakiewicz kierownik Zespołu. “Warszawianka” otrzymała tę prestiżową nagrodę w kategorii Pro Futuro za niepowtarzalny dorobek w propagowaniu tradycji i kultury polskiej.

Nagroda Pro Futuro przyznawanej osobom fizycznym, firmom, instytucjom i organizacjom społecznym za zasługi w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości gospodarczej, nauki, kultury i sportu. Jesteśmy  niezmiernie szczęśliwi i dumni. To wyróżnienie jest dla całego Zespołu wielką sprawą. Jest docenieniem wieloletniej pracy, dostrzeżeniem starań o podtrzymywanie tradycji, kultury polskiej. To ważna nagrody nie tylko dla naszego zespołu i Uniwersytetu Warszawskiego, ale również dla wszystkich działających zespołów folklorystycznych.

Do tej pory jedynym zespołem tego typu był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Zobacz Galę

Data publikacji: 02 listopada 2017