Kolejne sukcesy Warszawianki na Turnieju Tańców Polskich w Dobczycach

Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka” po raz kolejny z powodzeniem reprezentował Uniwersytet Warszawski podczas Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich w Dobczycach. Turniej odbył się w sobotę 12 czerwca 2021r. i  wzięło w nim udział niemal 90 par z całej Polski. Tancerze i tancerki Zespołu „Warszawianka” rywalizowali w czterech różnych kategoriach wiekowych, akademickiej, dwóch młodzieżowych i dziecięcej. We wszystkich kategoriach pary „Warszawianki” zaprezentowały się z sukcesem czterokrotnie zwyciężając.

To kolejny z rzędu konkurs tańców polskich, w którym pary „Warszawianki” oczarowują widzów i są bezapelacyjnymi zwycięzcami. Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” jest znanym uczestnikiem turniejów, a występy par reprezentujących UW wywołują podziw i duże emocje. Zespół „Warszawianka” już rozpoczął przygotowania do Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich, które planowane są na wrzesień 2021r.

Kategoria V (akademicka) – I miejsce – Kamila Kołodko i Jakub Teperek studenci Wydziałów Pedagogicznego i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Kategoria VB (akademicka) – I miejsce – Klaudia Ziółek i Szymon Zych oraz III miejsce – Hanna Małaszkiewicz i Krzysztof Mrozik
Kategoria IVB (młodzież) – V miejsce – Hanna Ciekanowska i Franciszek Krupa
Kategoria IIIB (młodzież młodsza) – I miejsce – Helena Wójtowicz i Maciej Zych